LOKALIZACJA

Google Map API Error Please Try Again Later

Nasz pensjonat położony jest w willowej części dzielnicy Gdańsk Siedlce. Siedlce charakteryzują się bardzo zróżnicowanym ukształtowaniem terenu – są to na przemian pagórki i głębokie doliny. W wiekach średnich, dzięki korzystnemu mikroklimatowi, znajdowały się tu winnice Miasta Gdańsk. Do dziś dzielnica należy do jednych z najbardziej zielonych części miasta.

Obiekt położony jest na szczycie wzniesienia, na wysokości 50 m.n.p.m. Właśnie tej wysokości zawdzięczamy niesamowity widok na Stare Miasto Gdańsk, żurawie stoczniowe i błękitne wody Zatoki Gdańskiej. Kolejnym atutem takiej lokalizacji jest niesamowita cisza, tak rzadka w centrum dużych miast.

Bliskość centrum sprawia, że nasza okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Do wyboru jest kilka linii tramwajowych przy ulicy Kartuskiej i Armii Krajowej, autobusów (w tym autobusy nocne) oraz dworców; kolejowego – Gdańsk Główny i autobusowego – PKS Gdańsk.

Przystanki tramwajowe w okolicy:

Przystanek Odrzańska (przy ul. Armii Krajowej): linie tramwajowe nr 2, 6, 7 (kierunek Łostowice Świętokrzyska), 1, 11 (kierunek Chełm Witosa)
Przystanek Ciasna (przy ul. Kartuska): linie tramwajowe nr 10, 12 (kierunek Siedlce)

Przystanki autobusowe w okolicy:

Przystanek Tarasy (Bema) (przy ul. Kartuska): 142, 167, 168, 174, 175, 183, 367, 525 (linie dzienne), N3, N6, N12 (linie noce),

Rozkład komunikacji miejskiej w Gdańsku znajduje się na stronie ztm.gda.pl

Przystanki SKM w okolicy:

Najbliższe przystanki Szybkiej Kolei Miejskiej to Gdańsk Śródmieście oraz Gdańsk Główny. SKM można szybko dojechać do Sopotu i Gdyni. Bilety SKM można kupić w automatach ustawionych na peronach. Żółto-niebieskie pociągi SKM kursują w odstępach 10-15 minut.

Rozkład jazdy SKM znajduje się na stronie skm.pkp.pl

Jak do nas trafić… krok po kroku

Z dworca PKS, PKP i centrum miasta polecamy dojechać do nas taksówką – koszt około 12-15PLN  lub tramwajem nr 10,12,6,2,7,11

Tramwaj nr 6,2,7,11 start z przystanku „Dworzec Główny” do przystanku „Odrzańska”, wchodzimy schodami na mostek, skręcamy w lewo, schodzimy z mostku i skręcamy pierwszą ulicę w prawo, idziemy wzdłuż ulicy aż do następnego mostku, skręcamy w lewo, za szarymi kontenerami skręcamy w prawo w ul.Popradzką i w lewo w ulicę Nidzicką. Jesteśmy na końcu ulicy po lewej stronie.

Z lotniska dojazd autobusem nr 210 Lotnisko-Dworzec Główny, z Dworca Głównego tramwajem lub taksówką.

Samochodem – z obwodnicy Trójmiasta zjeżdżamy zjazdem “Gdańsk Centrum” (węzeł przy Auchan), 7km dalej, za pierwszym skrzyżowaniem świetlnym zjeżdżamy w prawo na dzielnicę “Chełm”,
następnie na pierwszym skrzyżowaniu świetlnym skręcamy w dwa razy w lewo (nie zawracamy), jedziemy cały czas prosto, za kostką brukową skręcamy w lewo na mostek,
za mostkiem skręcamy w prawo i następnie w pierwszą uliczkę w prawo (ul.Popradzka), a potem w pierwszą uliczkę w lewo (ul. Nidzicka) i jesteśmy na miejscu.

lokalizacja ma znaczenie