lokalizacja

LOKALIZACJA MA ZNACZENIe

Nasz pensjonat położony jest w willowej części dzielnicy Gdańsk Siedlce. Siedlce charakteryzują się bardzo zróżnicowanym ukształtowaniem terenu – są to na przemian pagórki i głębokie doliny. W wiekach średnich, dzięki korzystnemu mikroklimatowi, znajdowały się tu winnice Miasta Gdańsk. Do dziś dzielnica należy do jednych z najbardziej zielonych części miasta.

Obiekt położony jest na szczycie wzniesienia, na wysokości 50 m.n.p.m. Właśnie tej wysokości zawdzięczamy niesamowity widok na Stare Miasto Gdańskżurawie stoczniowe i błękitne wody Zatoki Gdańskiej. Kolejnym atutem takiej lokalizacji jest niesamowita cisza, tak rzadka w centrum dużych miast.

Bliskość centrum sprawia, że nasza okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Do wyboru jest kilka linii tramwajowych przy ulicy Kartuskiej i Armii Krajowej, autobusów (w tym autobusy nocne) oraz dworców; kolejowego – Gdańsk Główny i autobusowego – PKS Gdańsk.

1000 m
Starte Miasto Gdańsk
0 m
Przystanek tramwajowy
0 m
m.n.p.m.

Przystanki tramwajowe i autobusowe

Przystanek tramwajowy Odrzańska (przy ul. Armii Krajowej): linie tramwajowe nr 2, 6, 7 (kierunek Łostowice Świętokrzyska), 1, 11 (kierunek Chełm Witosa)
Przystanek tramwajowy Ciasna (przy ul. Kartuska): linie tramwajowe nr 10, 12 (kierunek Siedlce)

Przystanek autobusowy Tarasy (Bema) (przy ul. Kartuska): 142, 167, 168, 174, 175, 183, 367, 525 (linie dzienne), N3, N6, N12 (linie noce),

PRZYSTANKI SKM

Najbliższe przystanki Szybkiej Kolei Miejskiej to Gdańsk Śródmieście oraz Gdańsk Główny. SKM można szybko dojechać do Sopotu i Gdyni. Bilety SKM można kupić w automatach ustawionych na peronach. Żółto-niebieskie pociągi SKM kursują w odstępach 10-15 minut.