Co to jest bon turystyczny?

Bon Turystyczny jest jednorazowym dodatkiem dla rodziny, której przysługuje świadczenie 500+. Bon Turystyczny można wykorzystać między innymi w obiektach noclegowych na terenie całej Polski. Głównym założeniem Programu Bon Turystyczny jest wsparcie polskich rodzin oraz branży turystycznej w latach 2020-2022. 

Bon Turystyczny jest ważny do 31 marca 2023 roku wg nowelizacji ustawy, która przedłużyła ważność bonu. 

Komu przysługuje bon turystyczny?

Bon Turystyczny przeznaczony jest dla rodzin, którym przysługuje świadczenie 500+, w wysokości 500 zł/dziecko oraz 1000zł/dziecko z orzeczeniem niepełnosprawności.

Jak aktywować Bon Turystyczny - instrukcja

1. Wejdź na stronę www.ZUS.pl

2. Wybierz przycisk zaloguj do PUE

3. Wpisz login i hasło (jeżeli nie posiadasz konta ZUS PUE zaloguj się przez profil zaufany za pomocą loginu i hasła bankowości elektronicznej)

4. Wybierz zakładkę [Polski Bon Turystyczny] – menu po lewej stronie > [Mój bon]

5. W zakładce [Dane bonu] wybierz przycisk [Aktywuj bon] > podaj numer telefonu i adres email i ponownie wybierz przycisk [Aktywuj bon]

6. Odbierz maila z numerem Bonu Turystycznego i kodem płatności, który należy podać recepcjoniście

7. Posiadacz bonu może zmienić kod po zalogowaniu się na PUE i wybraniu opcji [zmień kod obsługi płatności]  w zakładce „Polski Bon Turystyczny”.

Jak użyć bonu turystycznego w Villa AgaTomDom Gdańsk?

W trakcie dokonywania rezerwacji należy zgłosić recepcjoniście chęć płatności Bonem Turystycznym. W trakcie zakwaterowania należy podać kod obsługi płatności. Potwierdzeniem płatności Bonem Turystycznym jest kod wysłany SMS na numer telefonu podany w ZUS PUE. Kod SMS odbierany jest dopiero w trakcie dokonywania płatności.  Nie przyjmujemy zaliczek w formie Bonu Turystycznego, ale możliwy jest zwrot zaliczki, gdy wartość realizowanego bonu, przekroczy wartość zarezerwowanej usługi noclegowej. Np. Całkowity koszt pobytu wynosi 850 złotych, a zaliczka 450, a będziecie chcieli Państwo zrealizować bon o wartości 500 złotych, wówczas zwrócimy Państwu przelewem nadpłatę 150 złotych.

Na co można wykorzystać bon?

W Villi AgaTomDom Gdańsk Bon Turystyczny można wykorzystać na opłacenie usługi noclegowej.  

Jaką kwotę z bonu można wykorzystać na usługę turystyczną?

Posiadacz bonu decyduje jaką kwotę chce przeznaczyć na usługę noclegową. Bonem Turystycznym można zapłacić za cały pobyt lub tylko za część pobytu. 
Bonem Turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 30 września 2022 roku.

nasze pokoje