

Działający od 1947 roku teatr, ze swoją siedzibą w samym centrum miasta obok targu węglowego. Jeden z najpopularniejszych miejsc kulturalnych w Polsce. Co roku odwiedza go około 100 tys. widzów. Na deskach teatru występują najwybitniejsi aktorzy jak Dorota Kolak, Piotr Jankowski czy Marek Tynda. Teatr Wybrzeże posiada szeroki repertuar nie tylko dla dorosłych.
Jest to pierwszy od 40 lat teatr dramatyczny w Polsce. Posiada on scenę typu elżbietańską. Jest on nie tylko miejscem kultury, ale i atrakcją turystyczną, którą można zwiedzać z przewodnikiem. Od początku otwarcia obiekt stał się głównym miejscem Festiwalu Szekspirowskiego. Repertuar dzieli się na cztery cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną (w tym Scenę Odkryć) oraz Lato z Szekspirem. Teatr prowadzi różnorodną działalność edukacyjną prowadząc projekty dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.
Jedyny lalkowy teatr w Trójmieście, realizujący i angażujący w swoich przedstawieniach cała rodzinę do zabawy. Co roku odbywa się ponad 300 różnych spektakli o szerokiej tematyce. Niektóre przygotowane dla widzów od pierwszego roku życia. we współpracy z innymi instytucjami kulturalnymi teatr organizuje warsztaty rodzinne, spotkanie otwarte czy festiwale książek. Forma rozrywki przeznaczona nie tylko dla rodzin z dziećmi. W czwartkowe wieczory teatr oferuje sztuki dla dorosłych w cenie biletu dla dzieci.
Nie przepłacaj. Najniższe ceny w Villa AgaTomDom B&B znajdziesz TUTAJ
Forum Gdańsk to nie tylko galeria handlowa, ale centrum rozrywki i relaksu dla całej rodziny. 1/3 obiektu to tereny zielone, które choć na chwile mają za zadanie zbliżyć człowieka do natury i dać chwilę odpoczynku w samym centrum miasta. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji jak dwupoziomowe kino z 9 salami czy liczne wydarzenia organizowane przez centrum. W części sklepowej na 3 poziomach znajdziemy 150 lokali znanych marek.
Adres: Targ Sienny 7
Wielopoziomowy obiekt handlowy znajdujący się w samym centrum Wrzeszcza (jednej z największych dzielnic Gdańska). W galerii znajduje się ponad 200 sklepów polskich jak i zaagranicznych marek. Na jednym z poziomów budynku znajdziemy szeroką game restauracji i punktów gastronomicznych ze smakami z całego świata.
Adres: Aleja Grunwaldzka 141
Matarnia to jedno z największych galerii w całym Trójmieście. Posiada wiele sklepów modowych oraz punkty gastronomiczne. Na obszarze obiektu
znajduje się jednyny w województwie szwecki sklep meblowy Ikea. Centrum znajduje się przy obwodnicy S6, 10 km od centrum Gdańska i 2 km od lotniska.
Adres: ul. Złota Karczma 26
Galeria oddalona około 20 minut pieszo od naszego obiektu. Znajdują się w niej nie tylko sklepy z odzieżą, ale rownież duży hipermarket TESCO.
Dodatkowo można zjeść obiad w restauracji samoobsługowej Bistro.
Adres: ul. Cienista 30
Jak dojechać z AgaTomDom
Tramwaj: 6,11 Przystanek „Odrzańska”—> „Łostowice, Świętokrzyska”
Centrum Handlowe o rozbudowanym kompleksie gastronomicznym i rozrywkowym. Wiele atrakcji nie tylko dla dzieci jak kino 3D, plac zabaw
Kinderplaneta czy siłownia. W CH Morena znajduję się ponad 40 sklepów modowych.
Już niebawem rozpoczyna się Open’er Festival 2018, największy muzyczny festiwal pod gołym niebem w Polsce. Z roku na rok wydarzenie jest coraz większe. Ta muzyczna impreza przyciąga światowe gwiazdy i miliony słuchaczy z całego świata. Na lotnisku Gdynia Kosakowo w dniach 4-7 lipca wystąpi wielu znanych polskich wykonawców takich jak Kortez, Taconafide, PRO8L3M czy Ostochodzi oraz największe gwiazdy sceny zagranicznej Artistic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz i Bruno Mars. Na open’erze nie tylko rządzi muzyka, ale i moda. Wśród uczestników panuje niepowtarzalny festiwalowy styl i klimat. Na terenie imprezy znajduje się strefa Fashion Stage, na której można zaprojektować swoje ubrania oraz znaleźć inspiracje modowe. W tym roku rusza druga edycja „Teatry”, która propaguje sztukę. Przez cały czas będą odbywały się liczne spektakle o różnej tematyce jak „Wesele”, „Cezary idzie na wojne” czy „Krasińska”.
Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2002 roku w Warszawie. Własnie wtedy przyjęła formę pierwszego w Polsce „festiwalu na powietrzu”.
Latarnia morska w Sopocie powstała w 1903 roku w trakcie budowy Zakładu Balneologicznego. Pierwotnie był to jedyny komin w Polsce, który został obudowany wieżą w kształcie kwadratu z tarasem widokowym na szczycie. Po II Wojnie Światowej uznano, że wieża może nadawać się na latarnię morską. Światło załącza się automatycznie, na podstawie czujnika zmierzchu i widać je z wód Zatoki Gdańskiej, oraz na Helu od strony Zatoki Puckiej. Formalnie nie spełnia ono wymogów latarni morskiej ze względu na słaby zasięg światła. Jest jednak idealnym punktem widokowym dla turystów i nie tylko – ze szczytu roztacza się widok na Trójmiasto oraz Zatokę Gdańską.
Wieża ma 39 metrów wysokości, a na jej szczyt prowadzą spiralne schody.
Latarnie można zwiedzać od 9 rano do zmierzchu, natomiast w sezonie letnim nawet do 22:00.
Telefon kontaktowy: 504 090 710
Ceny biletów: 4 zł normalny; 2 zł ulgowy.
Dom Uphagena położony przy ul. Długiej 12 jest jedyną w Polsce, a jedną z nielicznych w Europie, kamienicą mieszczańską pochodzącą z XVIII w. udostępnioną dla zwiedzających. Powstała w latach 70. i 80. XVIII wieku jako siedziba rajcy gdańskiego Jana Uphagena.
Uphagen żył w niej do swojej śmierci w 1802 roku. Następnie przez cały XIX wiek kamienica należała do jego rodziny. Udało się zachować pierwotny wygląd kamienicy dzięki testamentowi Uphagena w którym zabronił swoim spadkobiercom zmiany wystroju domu. W 1911 roku w jej wnętrzu utworzono muzeum, które działało do 1944 r. Wówczas niemieccy konserwatorzy ewakuowali jej wystrój i wyposażenie, dzięki temu większość rzeczy udało się zachować. Do tradycji muzeum powrócono w 1998 r. otwierając w czerwcu Muzeum Wnętrz Mieszczańskich.
Dziś w kamienicy Johanna Uphagena oglądać można pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Wchodząc z ulicy znajdujemy się w wysokiej sieni, w której znajdował się kantor kupiecki. Obecnie jest to kasa muzeum. Ponad pomieszczeniem na antresoli znajduje się kameralna herbaciarnia. Najpiękniejsze wnętrza znajdują się na pierwszym piętrze – wielki, czerwony salon, jadalnia, pokój „owadów”, pokój „kwiatów”, pokój „ptaków” (muzyczny) i na końcu, w oficynie, druga jadalnia. Nazwa pokoi pochodzi od malowideł na boazeriach w ich wnętrzach, które są cennym elementem wystroju.
Dane teleadresowe:
Adres: Gdańsk, 80-827
ul. Długa 12
tel: 58 301 23 71
e-mail: dom.uphagena@mhmg.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9.00 – 13.00
Wtorek-Niedziela: 9.00 – 18.00
Ceny biletów:
Normalny: 10 zł
Ulgowy: 5zł
Bilet rodzinny (do ośmiu osób): 20 zł
Normalny grupowy: 9 zł
Ulgowy grupowy: 4 zł
Szkolny: 1 zł
Dwór Artusa to jedna z najbardziej reprezentatywnych budowli na starym mieście. Położony przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku, który ciągnie się ul. Długi Targ, a następnie przechodzi w ul. Długą. Nazwa budynku „curia regis Artus” (dwór króla Artusa), wzniesionego w Gdańsku w latach 1348-1350, pojawiła się pierwszy raz w 1357 r. w miejskim zapisie o czynszu gruntowym z 1350 r.
Nazwa budowli pochodzi ze średniowiecznej legendy o królu Arturze, który jest symbolem rycerskości oraz odwagi. W krajach germańskich nazywano jego imieniem miejsca spotkań rycerzy i patrycjatu. W Polsce domy Artusa odwiedzane były przez przedstawicieli mieszczaństwa. Budowla była siedzibą kilku bractw rycerskich, których nazwy wywodziły się od ław, m.in. ława św. Rajnolda, ława św. Jerzego, ława Malborska oraz ława Trzech Króli. Dla rzemieślników, kramarzy oraz wszystkich trudniących się pracą najemną wstęp był surowo zakazany. Bogaci kupcy oraz goście zagraniczni gromadzili się tu wieczorami, wnosząc z góry opłatę za wypijane trunki. W XVII w. pojawili się księgarze prezentujący książki drukowane w Gdańsku, oraz stoiska malarzy – nie zostali oni objęci zakazem wstępu dla innych handlarzy.
Obecnie budynek jest otwarty dla zwiedzających – mieści się tam oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Obok funkcji muzealnej pełni także funkcje reprezentacyjne podczas szczególnie istotnych dla miasta, regionu, a także kraju uroczystości i wydarzeń. Przed odwiedzeniem warto dowiedzieć się o dostępności wystawy.
Cennik:
Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 5 zł
Bilet rodzinny (do ośmiu osób): 20 zł
Normalny grupowy: 9 zł
Ulgowy grupowy: 4 zł
Szkolny: 1 zł
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9.00-13.00
Wtorek-Niedziela: 9.00-18.00
Dane kontaktowe:
Adres: Gdańsk 80-831
ul. Długi Targ 43/44
Tel. 58 76 79 186
E-mail: dwor.artusa@mhmg.pl